آئودی در حال ساخت یک SUV الکتریکی برای سال 2018 است

آئودی در حال ساخت یک SUV الکتریکی برای سال 2018 است

ساخت خودروهای الکتریک یکی از مواردی است که کمپانی‌ها اخیرا توجه زیادی به آن می‌کنند. آئودی پس از معرفی خودرو الکتریکی R8 e-Tron در نمایشگاه خودروی ژنو، حال خبر از عرضه‌ی یک SUV الکتریکی در سال ۲۰۱۸ داده است.

اولریش هکنبرگ، مهندس ارشد کمپانی آلمانی آئودی در جریان سخنرانی خود در کنفرانس سالانه‌ی آئودی اعلام کرد که این کمپانی در نظر دارد تا یک خودروی اسپورت الکتریکی را که نیروی خود را از باتری‌ها می‌گیرد، در سال ۲۰۱۸ روانه‌ی بازار کند. براساس اطلاعات ارائه شده توسط هکنبرگ، این خودروی الکتریکی که بسیار نیز جذاب خواهد بود، می‌تواند تا ۵۰۰ کیلومتر را بدون نیاز به شارژ، طی کند.

تصویر زیر نمایی از خودرویی است که آئودی در نظر دارد تا در سال ۲۰۱۸ روانه‌ی بازار کند.

AudiInt

آئودی این خودرو را برای رقابت با مدل ایکس تسلا که پیش‌‌تر تصاویری از آن منتشر شد، روانه‌ی بازار خواهد کرد. انتظار می‌رود تسلا مدل ایکس خود را که عرضه‌ی آن تاکنون با وقفه‌هایی همراه بوده در آینده‌ی نزدیک روانه‌ی بازار کند. انتظار می‌رود مدل ایکس تسلا بتواند مسافتی ۳۶۲ کیلومتری را بدون نیاز به شارژ طی کند. هرچند دامنه‌ی حرکت مدل ایکس تسلا از مقداری که آئودی برای خودروی خود پیش‌بینی کرده کمتر است، اما باید به این نکته اشاره کرد که تسلا خودروی خود را پیش از آئودی روانه‌ی بازار خواهد کرد.

آئودی هنوز اطلاعاتی را در خصوص قیمت این خودرو ارائه نکرده، اما با توجه به قیمت ۵۱.۹۰۰ دلاری نمونه‌ی هیبریدی Q5 می‌توان چنین نتیجه گرفت که این خودرو قیمت بالایی خواهد داشت.

 

منبع : زوم ایت 

تاریخ : 1393/12/23 - 16:22:41
نطر کاربران